Skoler i kredsen

Middelfart Kommune:

Middelfart Kommune, Østergade 11, 5500 Middelfart  - tlf. nr. 88 88 55 00
www.middelfart.dk
 
 
FOLKESKOLER:
 
Anna Trolles Skole
Kirkevej 29
5464  Brenderup Fyn
88 88 49 80
brenderupskole@middelfart.dk
Brenderup Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Lone Bodekær
TR-repræsentant: Lars Søgaard
 
Baaring Skole
Byvejen 29
5466   Asperup
88 88 54 80
baaringskole@middelfart.dk
Båring Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Annemette Sodtmann Laursen
TR-repræsentant: Helle Schaldemose Hansen
 
Ejby Skole
Nørregade 88
5592  Ejby
88 88 55 05
ejby-skole@middelfart.dk
Ejby Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Mads Poulsen
TR-repræsentant:
Rikke K. S. Boelstofte
 
Fjelsted Harndrup Børneunivers
Fjellerupvej 26
5463  Harndrup
88 88 55 25
fjelstedharndrupskole@middelfart.dk
Fjelsted Harndrup Børneunivers (nyt vindue)
Skoleleder: Else Hansen
TR-repræsentant: Pernille Illum Lundgaard
 
Gelsted Skole
Gelstedvej 29
5591  Gelsted
88 88 55 40
gelsted-skole@middelfart.dk
Gelsted Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Anders Faester Nielsen
TR-repræsentant: Morten Højaard
 
Hyllehøjskolen
Hyllehøjvej 19, Kauslunde
5500  Middelfart
88 88 56 56
hyllehoejskolen@middelfart.dk
Hyllehøjskolens hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Simon Hempel-Jørgensen
TR-repræsentant: Line B. Kjølhede
 
Lillebæltskolen
Skippervej 1
5500  Middelfart
88 88 57 70
lillebaeltskolen@middelfart.dk
Lillebæltskolens hjemmesiden (nyt vindue)
Skoleleder: Grete Berggren
TR-repræsentant: Joan Blæsbjerg
 
Nørre Aaby Skole
Skolevænget 9
5580   Nørre Aaby
88 88 55 60
nraasko@middelfart.dk
Nørre Aaby Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Martin Falk
TR-repræsentant: Mark R. Hansen
 
Strib Skole
Røjlemosevej 9, Strib
5500  Middelfart
88 88 56 00
strib.skole@middelfart.dk
Strib Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Marianne Nielsen
TR-repræsentant: Birte L. Brændgaard
 
Vestre Skole samt 7.-9.heldagsklasser
Søndergade 41
5500  Middelfart
88 88 57 00
vestreskole@middelfart.dk
Vestre Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Klaus Andreasen
TR-repræsentant: Lisa Mikkelsen Bojsen
 
Østre Skole
Viaduktvej 55
5500  Middelfart
88 88 56 60
oestreskole@middelfart.dk
Østre Skoles hjemmeside (nyt vindue)
Skoleleder: Charlotte Kærsaa
TR-repræsentant: Vivi Høgfeldt Thomsen
 
 
ANDRE KOMMUNALE SKOLER:
 
STU - Middelfart
Jernbanevej 21
5592 Ejby
88 32 42 22
Leder: Ralf Buch
TR-repræsentant: Mads Alnor
 
 
SPECIALSKOLER:
 
Heldagsklasserne under Østre Skole
Vejlbyvej 9, Aulby
5500  Middelfart
88 88 57 60
E-mail heldagsskolen@middelfart.dk
Afdelingsleder Birgitte Jørgensen
TR-repræsentant: Vivi Høgfeldt Thomsen
 
Skrillingeskolen
Øresundsvænget 1
5500  Middelfart
88 32 40 00
skrillinge@middelfart.dk
Link til skolens egen hjemmeside
Skoleleder: Karin Munk Pedersen
TR-repræsentant: Irene Thorsted Rasmussen
 
 
Andre:
 
Skole Udvikling og Rådgivning
Anlægsvej 4
5592 Ejby
88 88 52 90
TR-repræsentant: Niels Christophersen
 
SELVEJENDE INSTITUTIONER:
 
Natur- & Helhedsskolen Billesbølle
Rydskovvej 9
5560 Aarup
31 71 43 06
Skoleleder: Dennis Vesterskov
 
 
 

 

 

Forside

Tilbage til toppen